O projekcie

Dla uczniów kształcących się w zawodzie technik architektury krajobrazu praktyka będzie odbywała się w średniowiecznym zespole pałacowo-parkowym -  Alhambra oraz w zieleni miejskiej Granady, miasta, gdzie kształtowanie przestrzeni miejskiej ma wielowiekową tradycję.
Partner ZSOT, który przyjął uczniów lublinieckiej szkoły na staż, zapewnił również kształcenie grupy informatyków.  Ich wyjazd związany jest z faktem, że pomimo kryzysu w krajach europejskich, wielu pracodawców wyraża chęć zatrudnienia fachowców z branży informatycznej. Powodem dobrych wyników w branży IT jest wejście na polski rynek nowych firm informatycznych i teleinformatycznych, wzrost konkurencji i ciągły postęp technologiczny. Dla uczniów w zawodzie technik informatyk odbycie stażu  będzie  cennym doświadczeniem ponieważ praktyki będą się odbywać w znaczących firmach o dużym doświadczeniu na rynku informatycznym.
Podczas stażu w  dni wolne uczniowie będą zwiedzać Granadę oraz uczestniczyć w wycieczkach z przewodnikiem do Kordoby, Solobreno i gór Nevada. Wszystkie wycieczki, koszty utrzymania, szkolenia, ubezpieczenia i podróży pokrywa program Erasmus +. Młodzież otrzyma również kieszonkowe.
Wyjazd do Granady stworzy dla młodzieży szansę pogłębienia wiedzy na temat życia, kultury oraz historii Hiszpanii. Będzie znakomitą okazją do sprawdzenia umiejętności praktycznych, które wymagane są na egzaminach zawodowych w technikum – komentuje Joanna Walczak, dyrektor ZSOT. – Nasi uczniowie znakomicie zdają egzaminy kwalifikacyjne. Szczycimy się 100-procentową zdawalnością, co w skali całego kraju stanowi powód do prawdziwej dumy. Praktyki zagraniczne mają tu ogromne znaczenie.
Z pewnością odbycie stażu  zwiększy szanse młodzieży na rynku pracy, który oczekuje dobrze wyszkolonych specjalistów. Wiedza i umiejętności oraz doświadczenie uczestników w pracy za granicą przyczynią się do podniesienia obrotów firm prowadzących działalność w zakresie architektury krajobrazu  i informatyki.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz